Dřevěné zahradní židle | Zahradní židle

Dřevěné zahradní židle

Jakousi klasikou se za posledních několik let staly zahradní židle ze dřeva. Ostatně dřevo je ryze přírodním materiálem a do prostor zahrad zapadá mnohem přirozeněji než třeba různé plasty. Právě ekologičnost patří k základním devízám dřevěných zahradních židlí.
Dřevo je materiálem, který lidé na výrobu nábytku používali v podstatě jako první, má svou tradici a díky tomu z něj lze vykoulit mnoho velmi zajímavých tvarů. Dřevěné židle mohou být jak klasické, tak také v retro provedení. Rozhodně najdeme zahrady anebo posezení, ve kterých budou instalovány třeba židle, jež imitují svými tvary dobu barokní anebo renesanční. Velkou výhodou zahradní židle ze dřeva je také to, že tato židle voní. To se vám u takových židlí z plastu stát nemůže. Zahradní židle ze dřeva jsou většinou také ošetřeny lakem, který je ekologického charakteru, takže ještě více umocní kvalitu dřevěného materiálu.
Dřevěné zahradní židle jsou také poměrně odolné. Pokud si koupíte například některé masivní typy, jež se neskládají, tak vás mohou klidně i přežít a jejich kvalita se o mnoho nezhorší. Dřevěné zahradní židle mohou také fungovat jako skládací nábytek. Lze je tedy bez větších problémů přenést z místa na místo.
Z konkrétních druhů dřevin jmenujme například měkčí dřeva typu smrku či borovice. Ta jsou používaná asi nejčastěji. Luxusnější zahradní židle se vyrábějí ze dřeva dubového, bukového anebo modřínového. Zajímavá jsou nepochybně také dřeva cizokrajného původu, na mysli máme bambus, rattan, teak anebo červený cedr. Tyto dřeviny, které rozhodně v našich luzích a hájích nenajdete, také disponují vynikajícími vlastnostmi z hlediska odolnosti dřev, a tím pádem i jeho mnohem delší životnosti. Připravit byste se ale měli také na to, že si za ně poměrně připlatíte.Zahradní židle – menu:

Doporučujeme:

Moderní podlahové studio - to jsou kvalitní plovoucí podlahy, dřevěné a vinylové podlahy, PVC. Doplňkem nabídky je bezplatné odborné poradenství včetně zapůjčení vzorků.