Údržba zahradní židle | Zahradní židle

Údržba zahradní židle

Jestliže si pořídíte jakýkoli zahradní nábytek, měli byste se o něj umět starat. Nestačí si jej pouze zakoupit a nechat stát na zahradě. Je třeba o něj dobře pečovat. Každý materiál potřebuje něco jiného, a tak není divu, že na trhu se objevuje velká spousta čistících prostředků, které slibují doslova zázračný lesk a dlouhodobé kvality sedacího nábytku na který se tento přípravek použije.
Začněme tedy u dřevěného zahradního nábytku. Dřevěná zahradní židle je od svého počátku lesklá, ale nemusí tomu tak být, pokud se o ni dobře nepostaráte. Dřevěný zahradní nábytek se z hlediska údržby dělí do dvou skupin. Tu první tvoří nábytek bezúdržbový, který se pouze čas od času přetře vlhkým hadříkem a je po problémech. U zahradního nábytku, jenž je vyroben z levnějšího druhu dřeva musíte čas od času setřít povrchovou vrstvu a namořit jej. Jestliže se tohoto postupu bojíte, tak nemusíte, protože kvalitní mořidla nejdete v každém obchodě s domácími potřebami a samotné osmirkování povrchu vám taky nezabere až tolik času.
Z dalších materiálů bychom se měli rozhodně zmínit o nerezových zahradních židlích. Na ty se prodává speciální pasta, která ještě více zvýrazní mnohdy již zašlý lesk tohoto nábytku. Pastu jednoduše naneseme na židle a poté přetřeme několikrát hadříkem. Pokud budou nečistoty trvalejšího rázu, budete muset jednoduše přitlačit. Nábytek z umělého vlákna, tedy konkrétně zahradní židle proplétané umělým vláknem, čistěte pouze mýdlovou vodou a utěrkou. Stejně tak by tomu mělo být i u plastových židlí klasických. Pokud máte konstrukci židle natřenou nějakou syntetickou barvou a ta se začne loupat, je třeba odstranit co nejvíce původní vrstvu nátěru a až potom nanést novou.Zahradní židle – menu:

Doporučujeme:

Moderní podlahové studio - to jsou kvalitní plovoucí podlahy, dřevěné a vinylové podlahy, PVC. Doplňkem nabídky je bezplatné odborné poradenství včetně zapůjčení vzorků.