Zahradní židle a designové hity | Zahradní židle

Zahradní židle a designové hity

Z hlediska designu se zahradní židle řadí mezi velmi variabilní nábytek, který skýtá mnohé možnosti. Už jenom široká paleta materiálů mluví za své. Ze dřeva, kovu, hliníku, plastu anebo i jiných materiálů lze vykouzlit hodně zajímavé tvary židlí. Tyto tvary jsou často doplňovány zajímavými barvami a také různými dalšími předměty.
Jaké moderní trendy zahradního nábytku potažmo i židlí tedy v dnešních dnech frčí? Zajímavou variantou se jeví židle, jejichž konstrukce je vyhotovena z hliníku. Tyto židle jsou velmi lehké, co se hmotnosti týče, a překvapí vás i jejich skladnost. Se skládáním je sice problém, nicméně uložit je můžeme klidně na sebe.
Pozoruhodná je také sestava nábytku z teaku. Tato cizokrajná dřevina se používá jak na výrobu zahradních židlí, tak také na výrobu ostatního dřevěného zahradního nábytku. Vypadá sice poměrně stroze a jednoduše, ale její bytelnost a přirozená krása vás okamžitě přesvědčí o opaku.
Doslova neotřesitelnou pozici si vytvořily výplety. Bývají velmi často aplikovány jak na zahradní židle, tak také na křesla a sedací soupravy. Sezení na vypletených židlích je velmi pohodlné a hlavně stylové. Na vyplétané zahradní židle se používá hlavně umělé vlákno, které je jakousi imitací rattanu. Vyplétané zahradní židle jsou většinou vybaveny konstrukcí z hliníku anebo jiných slitin, jež se vyznačují hlavně svou lehkostí. Určitě není třeba se bát také plastových židlí, které se cenově pohybují výše než ty základní.
Na trhu naleznete opravdu exkluzivní plastový nábytek, který svou cenou a mnohdy také kvalitou zastiňuje i dřevo. Na koupi zahradní židle se rozhodně nevyplatí příliš šetřit, tedy alespoň pokud chcete, aby vám dlouho vydržela.Zahradní židle – menu:

Doporučujeme:

Moderní podlahové studio - to jsou kvalitní plovoucí podlahy, dřevěné a vinylové podlahy, PVC. Doplňkem nabídky je bezplatné odborné poradenství včetně zapůjčení vzorků.